Lista wyprawkowa dla niemowlaka wydaje się nie mieć końca. Niektóre rzeczy od razu przychodzą na myśl, gdy dowiadujemy się, że na świecie pojawi się dziecko.O foteliku samochodowym, wózku czy łóżeczku raczej nikt nie zapomnij, ale przy dziecku potrzebujemy wiele drobiazgów, które mogą okazać się niezbędne w życiu codziennym. Dodatkowo dzięki nim pierwsze kroki w świecie rodzicielstwa mogą okazać się dużo łatwiejsze, co pozwoli na uniknięcie wielu stresujących sytuacji.

Wszystkie niezbędne rzeczy dla niemowlęcia znajdą Państwo w naszym dziale akcesoriów dziecięcych. Nasi sprzedawcy chętnie pomogą w wyborze i wprowadzą przyszłych rodziców do świata dziecka, udzielając wielu rad. 

Gdy mama zdecyduje się na karmienie piersią, mogą okazać się potrzebne wkładki laktacyjne, a także nakładki. Laktator również powinien znaleźć się na liście wyprawkowej. Pozwoli on nie tylko mamie na chwilę wyjść z domu i pozostawienie dziecka pod czujnym okiem taty, który również będzie mógł nakarmić niemowlę. Dodatkowo może się okazać niezbędny przy nawale pokarmu, ale także przy kryzysie laktacyjnym , który dotyka wiele mam. Gdy dziecko podrośnie nie obejdziemy się, bez innych akcesoriów do karmienia. Butelki,kubki niekapki, plastikowe łyżeczki i miseczki okażą się niezbędne przy wprowadzaniu dziecka w świat kulinarnych smaków.

Świetnym pomysłem na prezent na babyshower lub po prostu z okazji przyjścia dziecka na świat jest monitor oddechu. To urządzenie zapewni bezpieczeństwo dziecku i przywróci spokój świeżo upieczonym rodzicom. Wielu z nich przeraża widmo “śmierci łóżeczkowej”. Chociaż to zjawisko niezwykle rzadkie spędza sen z oczu. Monitor ruchu oraz monitor oddechu śledzą ruchy mięśni oddechowych dziecka i w przypadku nieprawidłowości alarmują rodziców o problemie. Szybka reakcja rodziców wielokrotnie urządzenia tego typu ratowały życie maluchów, które nagle przestały oddychać lub oddychały nieprawidłowo. 

Dla opiekunów,  którzy chcieliby stale monitorować zachowanie i stan zdrowia swojego dziecka stworzono urządzenia o nazwie nianie elektroniczne. W swej najprostszej postaci składają się z bazy i odbiornika, dzięki którym, na odległość kilku metrów, możemy słyszeć co się dzieje w pokoju dziecięcym. Nowsze, bardziej zaawansowane technicznie urządzenia, posiadają wbudowane video-rejestratory, mogę służyć jako monitory oddechu, a nawet łączyć się z urządzeniami mobilnymi, takimi jak telewizory HD, komputery a nawet smartfony. Pozwolą na stałe monitorowanie bezpieczeństwa dziecka, gdy znajdujemy się w innym pokoju, ogrodzie, a nawet w pracy. 

Wiele akcesoriów może okazać się niezbędnymi przy kąpieli niemowlaka. Wanienka, stojak na wanienkę, gąbki, okrycie kąpielowe oraz kaczuszka umilą kąpiel niemowlaka. Jednak to nie koniec listy akcesoriów które są konieczne do utrzymania higieny - szczotka do włosów, nożyczki, gruszki, smoczki, szczoteczki do zębów, a także: termometr, specjalne środki do prania, woreczki na zużyte pieluszki, podnóżki, nakładki na sedes i same pieluszki tetrowe lub jednorazowe. 

Kiedy dziecko podrośnie, zacznie samodzielnie poruszać się po domu dla zapewnienia mu bezpieczeństwa okażą się potrzebne liczne zabezpieczenia. W sklepie są dostępne blokady do szuflad, drzwiczek, zabezpieczenia przed otwarciem piekarnika, gąbkowe samoprzylepne elementy do kantów mebli, jak np. ławy i stoły, których zadaniem jest zabezpieczenie przed uderzeniem. Są blokady do okien, wtyczki do kontaktów, by dziecko nie miało dostępu do prądu. Decyzja o wykorzystaniu któregoś z wymienionych przedmiotów zależy oczywiście od rodziców, ich obaw, a przede wszystkim od charakteru dzieci.

Od stylu życia rodziców i zasobności portfela będzie zależało ile z tych rzeczy znajdzie się w ich domu.