Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wymaga specjalnej pielęgnacji od pierwszych dni życia. 

W sklepie Entliczek mamy kompleksową ofertę kosmetyką, które pozwolą Ci zadbać o higienę maluszka i są dopasowane do jego potrzeb, od skóry na głowie po opuszki paluszków stóp.

Nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak ważna jest pielęgnacja i higiena dziecka, jego włosów i zakamarków ciała. Panuje przekonanie, że niemowlaki się nie brudzą. Jednak jest ono bardzo mylne. Resztki pokarmu, kurz uwielbiają zakamarki dziecięcego ciała. Maluchy są niezwykle delikatne i wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Zwykła kąpiel może sprawić, że ich skóra będzie sucha, podobnie jak zbyt suche powietrze w domu.

Kąpiąc niemowlę warto użyć odpowiedniego płynu do kąpieli, który łagodnie myje skórę dziecka, nawilża ją i przywraca odpowiednie pH. Wybierając płyn do kąpieli warto zwrócić uwagę na jego skład i zdecydować się na łagodny i delikatny. 

Szampony dla dzieci, a także inne środki  za pomocą, których umyjemy włosy mają taki skład, aby w przypadku dostania się do oczy dziecka nie spowodowały łzawienia i pieczenia. Mimo tego ułatwienia, należy pamiętać, że z każdą substancją jaką podajemy dziecku, należy obchodzić się bardzo ostrożnie.
Niektóre maluchy nie przepadają za kąpielą. Jednak są dostępne kosmetyki, które mają za zadanie je do niej przekonać. Któż nie lubi kąpieli z pianą lub miłym zapachu lub kolorze. Pozwala to uspokoić dziecko, przeciwdziała stresowi i umożliwia zainteresować dziecko wodą
 
Kremy, balsamy, oliwki należy stosować w zależności od potrzeb i ich przeznaczenia. Innych użyjemy po kąpieli, by nawilżyć i odżywić skórę, innych zaś w trakcie przebierania pieluchy, by złagodzić podrażnienia powodowane tym, co zostaje po procesie przemiany materii.

Kremy przeciw odparzeniom jest bardzo ważny i powinien być odpowiednio dobrany do skóry niemowlaka. Ma on za zadanie chronić skórę pupy, która jest narażona na liczne podrażnienia przez noszenie pieluszki. Ważne, aby po każdorazowej zmianie pieluszki posmarować delikatną skórę, aby zapobiec odparzeniom, które mogą być bardzo uciążliwe i powodować liczne dolegliwości u dziecka. 

Chusteczki dziecięce stanowią dziś jedne z najpopularniejszych akcesoriów do pielęgnacji skóry.Są lekkie, łatwo mieszczą się w torbie wózka i pozwalają zastąpić spory zestaw kosmetyków, szczególnie podczas spacerów lub w podróży. Pozwalają wyczyścić skórę rąk, buzi po jedzeniu, a także miejsca intymne podczas zmiany pieluszki. Nasączone olejkami i balsamami doskonale sprawdzą się w zastępstwie kremów i innych środków nawilżających. 
Skóra dzieci, co należy stale podkreślać, jest bardzo delikatna. O wiele mocniej niż organizm dorosłych reaguje na chłód, ciepło i wszelkie czynniki zewnętrzne. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednia pielęgnacja i dobranie kosmetyków dla niemowląt. 
W zimie warto wybrać krem dopasowany do tej pory roku - tłusty i bez zawartości wody. W lecie w dziecięcej kosmetyczce powinien znaleźć się krem chroniący przed słońcem. Krem lub balsam z filtrem to “must have” każdego wakacyjnego wyjazdu. Nie pozwolą za bardzo wysuszyć delikatnej skóry dziecka, a także ograniczają szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Środki przeciw owadom, odstraszają komary i kleszcze. Odkąd tylko poprawi się pogoda, powinny znaleźć się w każdej apteczce i być zabierane na wszystkie wycieczki. To podstawa zabezpieczenia dziecka przed nieprzyjemnymi ukąszeniami, ugryzieniami, zabiegiem wyjęcia owada wbitego w skórę. To profilaktyka, aby nie swędziało i nie rozwinęły się gorsze dolegliwości. 

Pielęgnacja dziecka wzmacnia więź pomiędzy rodzicem i maluszkiem.