Lista wyprawkowa jest długa, a znajduje się na niej wiele ubranek, ponieważ są one potrzebne dziecku już od pierwszych chwil życia. Mają za zadanie ochronić dziecko przed czynnikami zewnętrznymi, zapewnić mu ciepło, gdy nie znajduje się w ramionach mamy.

Dziecko po porodzie ma około 50-55 cm długości. Dlatego przygotowując wyprawkę warto wybrać ubranka w rozmiarze 56. Jednak należy pamiętać, że niemowlę bardzo szybko rośnie i po kilku tygodniach może mieć już rozmiar 62. W pierwszym roku życia garderoba dla dziecka będzie bardzo często wymieniana, ponieważ maleństwo będzie co kilka miesięcy większe. 

Jednak przy wiciu gniazda warto nie popaść w przesadę. Młode mamy często popełniają błąd i kupują zbyt wiele ubranek w jednym rozmiarze albo ubranka nieodpowiadające aurze na dworze. Przygotowując wyprawkę warto skorzystać z listy, które są dostępne w internecie, aby nie otoczyć się niepotrzebnymi rzeczami.

W szafie dla niemowlaka powinny znaleźć się:
pajacyki 3 szt - to jedno z najwygodniejszych ubranek. Spodenki i bluzeczka w jednym, rozpinana z przodu. Mamy bardzo sobie chwalą ten typ ubranek. Nie ma gumek, które mogłyby uciskać dziecko. Nie trzeba przekładać ich przez głowę. Zapewnią dziecku wygodę i swobodę ruchu. 
body z długim rękawem 3 szt
body z krótkim rękawem 6 szt - popularnych “bodziaków” w szafie dziecka nigdy nie będzie za wiele. Nadają się zarówno na wyjście, jak i do spania. W zależności od pory roku mamy dostępne body z długim lub krótkim rękawem.
śpioszki/ półśpiochy 5szt - pozwalają zakryć nóżki dzidziusia.
Nie możemy zapomnieć też o skarpetkach, niedrabkach, czapeczkach bawełnianych. 

Jeżeli termin porodu jest wyznaczony na późną jesień, zimę należy zapotarczyć się w kombinezon, czapkę, szalik i rękawiczki. Na rynku dostępne są śpiworki, które pozwalają bezpieczniej przewozić dziecko w foteliku samochodowym.  W tym sezonie warto, aby w szafie znalazły się cieplejsze sweterki lub bluzy. 

Jeżeli spodziewają się dziewczynki warto zaopatrzyć się w kilka sukienek.

Niestety zdarza się, że dzidziusia trzeba przebierać kilka razy w ciągu doby, dlatego potrzebne jest więcej ubranek. A jeżeli myślisz, że dziecko z tego wyrośnie, to na pewno nie masz w domu przedszkolaka, który brudzi się jeszcze bardziej. Najwięcej dziecięcych ciuszków zostaje zniszczonych, gdy dziecko odkrywa świat kulinarnych i poznaje pierwsze smaki. Plamy z marchewki spędzają sen z powiek niejednej mamy. Dlatego warto zaopatrzyć się w śliniaki, które będą chronić dziecięce ubranka przed zabrudzeniami.

Kupując ubranka dla najmłodszych warto zwrócić uwagę na materiały z jakich zostały wykonane. Ubranka ze sztucznych materiałów mogą wywoływać alergie lub być powodem 
potówek u dziecka. 

Ubranka przed założeniem ich niemowlęciu powinny być wyprane w specjalnych proszkach lub płynach i  wyprasowane. 

W Entliczku dostępne są ubranka dla dzieci w różnym wieku. W sprzedaży mamy ubranka od polskich producentów, wykonane z najwyższej jakości bawełny. Nie trzeba się martwić, że ulegną zniszczeniu w trakcie prania.