Na samym szczycie wyprawki dla niemowlaka znajduje się wózek dziecięcy. Pierwszy pojazd dla maleństwa, dzięki któremu w pierwszych miesiącach życia będzie odkrywać otaczający go świat. Dlatego warto dłużej zastanowić się nad jego wyborem, aby sprostał oczekiwaniom. Rodzice zadają sobie często pytanie - który będzie najlepszy?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na rynku jest bardzo wiele modeli wózków - gondole i spacerówki, czterokołowe i trójkołowe, nowoczesne i retro. Dla przyszłego rodzica wybór może okazać się bardzo trudny. Najważniejsze to zastanowić się nad swoimi potrzebami i na tej podstawie wybrać wózek. W naszym sklepie stacjonarnym przyszli rodzice mogą również skorzystać z pomocy specjalisty, które chętnie podzieli się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, pomoże wybrać najlepszy dla nich model. 

Jednak zanim udamy się do sklepu warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, aby już na początku sprecyzować czego oczekujemy i szukamy. Sprzedawca zapyta o to, aby sprostać naszym oczekiwaniom i pokazać najbardziej interesujące modele. 

Warto przemyśleć, gdzie będziemy jeździć wózkiem - park czy leśna ścieżka, miejskie uliczki czy wiejskie dróżki. Od tego warto zacząć. Mniejsze, lżejsze wózki świetnie sprawdzą się w mieście, niestety nie poradzą sobie na wsi. Jeżeli planujesz długie spacery po bezdrożach to warto wybrać duże pompowane koła, aby nie mieć trudności z przemieszczaniem.

Waga wózka również może okazać się kluczowa - zwłaszcza jeżeli mieszkasz na trzecim piętrze w bloku bez windy. Tego problemu nie mają osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, a także mieszkańcy bloków z windą nie muszą zawracać sobie tym głowy. 

Wózek wielofunkcyjny, czyli gondola i spacerówka w jednym, to większy wydatek, ale też można z niego korzystać przez dłuższy czas. Średnio dziecko jeździ w gondoli do 6 miesiąca życia.  Później przesiada się do spacerówki, która może posłużyć dziecku przez kilka lat.

Dla kobiet oczywiście bardzo ważny jest kolor. Tutaj producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam i wózki można zamówić w przeróżnych kolorach tęczy. Jednak należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest wózek. Warto, żeby materiał był przewiewny i miał filtr UV. W sklepie Entliczek większość popularnych kolorów  jest dostępna od ręki, na niektóre modele jednak trzeba będzie poczekać. Dlatego warto wziąć to pod uwagę planując zakupy dla niemowlaka. 

Jeżeli często podróżujesz zwróć uwagę na to, czy wózek po złożeniu zmieści się w bagażniku i nie zajmuje go w całości. Oczywiście można wraz z kupnem wózka wymienić samochód na większy i pewnie nie jednemu przyszłemu tacie przeszła ta myśli przez głowę w trakcie ciążowych zakupów. W sklepie Entliczek masz możliwość przymierzenia wózka do swojego bagażnika, aby uniknąć później niespodzianek. 

Kupując wózek zdecyduj się na ten, który Ci najbardziej przypadnie do gustu. Niekoniecznie musi się podobać całej rodzinie, ponieważ ciężko jest wszystkim dogodzić. Warto wysłuchać argumentów babć i cioć, ale to przyszły rodzic najlepiej wie jakiego pojazdu potrzebuje jego dziecko.
Spodziewasz się bliźniąt? Zastanawiasz się czy musisz kupić dwa wózki? Niekoniecznie.Na rynku znadują się modele przeznaczone dla dwójki dzieci. Nasi doradcy chętnie pokażą Ci je, pokażą ich zalety. Chociaż gabarytami są znacznie większe od tradycyjnych wózków, to nie tracą nic na zwrotności, łatwości obsługi, a także wygodzie pasażerów. Zajmują  więcej miejsca, ale i tak mniej niż dwa wózki tradycyjne. Wózki dla bliźniaków można również wykorzystać dla rodzeństwa, między którymi różnica wieku jest niewielka.

Gdy dziecko zaczyna już samo chodzić można zastanowić się nad kupnem parasolki - to wózek spacerowy, którego cechuje niska waga i to, że po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. To wygodna forma dla rodziców kilkulatków, którzy chętniej odkrywają świat na własnych nogach, jednak gdy się zmęczą chętnie wracają do wózka. 

Wózek dziecięcy jest pojazdem wielozadaniowym. Prawie zawsze kupując wózek otrzymujemy do niego  torbę, kieszeń na zakupy i jeszcze kilka  niezbędnych akcesoriów. Jednak wiele z nich nie jest dołączona do zestawu i należy je dokupić osobno. Mogą one znacznie poprawić funkcjonalność wózka w zależności od pory roku. Wśród najpopularniejszych akcesoriów znajduje się folia przeciwdeszczowa, śpiworek na zimę, parasol przeciwsłoneczny, uchwyt na kubek oraz termos na ciepłe napoje.