Dzieci z każdej okazji najchętniej otrzymałyby nową zabawkę. Urodziny, Boże Narodzenie, pierwszy dzień w szkole to tylko kilka okazji do powiększenia kolekcji. Zabawka - któż z nas nie pamięta swojej ulubionej towarzyszki z dzieciństwa. Lalka, miś czy kolejka umilają dzieciom chwile beztroski od lat. 

W naszym dziale z zabawkami znajdziecie propozycje dla dzieci w różnym wieku, z różnymi temperamentami i oczekiwaniami. Nasi sprzedawcy chętnie pomogą w wyborze. A gdy macie więcej czasu zapraszam do sklepu z dzieckiem. Będzie mogło dotknąć, przetestować zabawki i wybrać tą jedyną, którą zabierze ze sobą do domu. W takim wypadku warto zarezerwować więcej czasu na zakupu, ponieważ dzieci niechętnie opuszczają Entliczka.

Zabawki dziecięce pojawiają się w domu wraz z przyjściem malucha na świat. Już wtedy rodzina i znajomi odwiedzający maleństwo przynoszą mu w prezencie zabawki. Im starsze dziecko tym więcej zabawek i mniej miejsca w domu. 

Obecnie na rynku dostępne są zabawki dedykowane niemowlętom, które mają za zadanie wspomóc ich rozwój i pozwalają im zdobywać nowe umiejętności. Mata edukacyjna, gryzaki, grzechotki w kontrastowych kolorach to tylko niektóre rzeczy, które pojawią się w domu wraz z przyjściem dziecka na świat. Zabawki dla niemowląt nie tylko wydają dźwięki, są w interesujących kolorach, ale także służą do masowania obolałych dziąseł.

W pokoju każdej dziewczynki koniecznie musi znaleźć się lalka. To towarzyszka zabaw i najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa. Dziewczynki przeżywają z nimi wiele niezapomnianych przygód. Kiedy młoda dama ma już swoją ulubioną lalę to na pewno ucieszą ją liczne akcesoria dla niej. Domek dla lalek, wózek, ubranka ucieszą każdą małą kobietę i pozwolą jej spędzić wiele godzin na zabawie.

Młodzi panowie natomiast chętnie bawią się samochodami i robotami. Liczne resoraki zdobią pokój chłopców od najmłodszych lat. Specjalne tory wyścigowe pomagają małym kierowcą stać się chociaż na chwilę Kubicą lub Hołowczycem.

Oczywiście ponadczasowe są zabawki pluszowe, które są odpowiednie dla każdego dziecka, niezależnie od wieku lub płci. Pluszowe misie to nie tylko towarzysze zabaw, ale przede wszystkim lekarstwo na różne bóle i bolączki małego dziecka. Dzieci uwielbiają tulić swoje pluszaki, a wielu pomagają także w zasypianiu. 

Bardzo dobrze na kreatywność dzieci wpływają klocki. Młodzi budowniczy potrafią spędzić kilka godzin budując fort lub domek dla lalek. W naszym sklepie znajdzie klocki już dla najmłodszych dzieci. Już roczne dziecko potrafi się bawić dużymi plastikowymi klockami, które łatwo ze sobą połączyć. Na rynku są dostępne są zestawy klocków LEGO lub Playmobil z figurkami i wykreowanymi scenkami z życia bohaterów.

Gry dla dzieci to świetna zabawa dla całej rodziny. Świetnie rozwijają umiejętności dziecka i pozwalają oderwać się na chwilę od komputera. Pozwalają miło spędzić czas razem w gronie najbliższych. W zależności od wieku dziecka można wybrać gry o różnym poziomie trudności. W sklepie dostępne są gry dla dzieci, które mogą również uczyć ciekawych rzeczy o otaczającym świecie.

Ponadczasowym i świetnym prezentem na każdą okazję jest książka. Dzieci uwielbiają, gdy rodzice czytają im książki - nie tylko przed snem. Książki pomagają rozwijać wyobraźnię, a także więź pomiędzy rodzicem, a dzieckiem.  rozwijają zasób słów, ćwiczą pamięć, rozwijają wyobraźnię i poprawiają koncentrację. Czytanie dziecku uczy go odróżniania dobra od zła, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukcesy w szkole, ponieważ dostarcza dziecku wiedzy o otaczającym go świecie.

Wymagania względem zabawki rosną wraz z wiekiem, przedszkolak ma już sprecyzowane zainteresowania i wie jaką zabawką bawiłby się najchętniej. Dla starszych dzieci dostępne są zabawki interaktywne i zabawki edukacyjne.